fbpx

Tepovanie

Hĺbkové tepovanie prispieva k udržiavaniu nízkeho stupňa prašnosti a alergénov v interiéroch, predlžuje životnosť vecí a pomáha odstrániť aj staré / zažraté nečistoty. Používame iba profesionálne prostriedky a stroje značky Kärcher, ktoré pracujú na báze
extrakčného čistenia – vhodné aj pre alergikov.

Ponúkame vám tepovanie rôznych povrchov v Žiari nad Hronom a okolí.

 

Čo tepujeme?

  • interiér áut,
  • koberce,
  • matrace,
  • kreslá,
  • sedacie súpravy,
  • vankúše,
  • čalúnené kancelárske/ pracovné stoličky.

TEPOVANIE S TOMÁŠ TO UPRACE

Tepovanie nábytku, áut, kobercov i matracov realizujeme v domácnostiach, reštauráciách, materských školách alebo v hoteloch. Hĺbkové čistenie tepovaním napomáha k udržaniu nízkeho stupňa prašnosti a alergénov v priestore. Dokáže ostrániť hlboko usadené nečistoty, škvrny a mastnotu, hubí pleste a parazity. Zbaví vás i nežiaducich pachov. Tento spôsob čistenia je veľmi vhodný aj pre alergikov, prípadne domácnosť so zvieratami.

Na tepovanie využívame iba profesionálne zariadenia značky Kärcher.

Správne tepovanie napomáha k regenerácii vlákien, oživeniu farieb a tým aj k dlhšej životnosti danej veci.  Tepovaniu predchádza dôsledné povysávanie povrchu. Následne je to čistenej plochy vháňaná pod tlakom voda s čistiacim prostriedkom, ktorý nechávame pôsobiť 15 – 20 minút. Po uplynutí tejto doby je znečistená voda povysávaná späť do zbernej nádoby prístroja. Následne sa postup opakuje s čistou vodou pre zaistenie úplného vysatia prostriedku z čisteného povrchu. (V prípade silného znečistenia postup opakujeme až kým nedosiahneme požadovaný efekt).

Profesionálne tepovanie vykonávame pre lokality: Banská Bystrica, Zvolen, Handlová, Banská Štiavnica, Žiar nad Hronom, Nová Baňa, Žarnovica, Krupina. Po dohode vieme prísť aj do miest mimo uvedený zoznam.

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

AKO DLHO TRVÁ TEPOVANIE A AKÁ JE DOBA SCHNUTIA ?

AKO DLHO TRVÁ TEPOVANIE ?

Vždy sa vám snažíme maximálne vyhovieť. Vzhľadom na znečistenie sa doba tepovania môže trošku líšiť. Počítajte ale predbežne s nasledovnými časovými intervalmi.

Koberec:  1-1,5 hodiny
Matrac:  1-2 hodiny
Sedačka: 2-3 hodiny
Auto:  2-4 hodiny

AKÁ JE DOBA SCHNUTIA?

Doba schnutia závisí od viacerých faktorov: ročné obdobie, teplota a vlhkosť vzduchu, vetrateľnosť v danej miestnosti a taktiež od miery znečistenia.

Koberec: 3 – 8 hodín
Matrac: 3-8 hodín
Sedačka: 6-24 hodín
Auto: 6-24

AKO ČASTO TREBA TEPOVAŤ?

Mokré čistenie a tepovanie v domácnostiach je odborníkmi odporúčané 2x ročne a v prípade, že máte doma alergika, malo by byť vykonávané ešte častejšie.

Hĺbkové čistenie a tepovanie vo firmách pri viac zaťažovaných povrchoch odporúčame aj 3 x ročne.

ODSTRÁNI TEPOVANIE PACHY, NEČISTOTY A ŠKVRNY ?

ODSTRÁNI TEPOVANIE PACHY ?

V priestoroch, kde sa fajčí, prípadne tam, kde do miestnosti prenikajú rôzne pary a pachy (napr. z kuchyne), dostávajú sa pachy aj do látok a nábytku. Po vytepovaní dochádza k regenerácií čisteného povrchu, oživeniu farieb, odstráneniu týchto pachov a povrch zostáva len s príjemnou, sviežou vôňou.

ODSTRÁNI TEPOVANIE NEČISTOTY A ŠKVRNY ?

V každej domácnosti sa občas podarí niekde niečo vyliať, deťom niečo popísať, prípadne pokresliť. Látky obsiahnuté v čistiacich prípravkov ktoré používame, sú špeciálne vyvinuté na rozpúšťanie väčšiny bežných škvŕn a pri tepovaní dochádza k ich úplnému odstráneniu. Nevieme garantovať vyčistenie škvrn starších ako 6 mesiacov.

ROZTOČE: PREČO SA ICH TREBA ZBAVIŤ ?

Samotný prach neohrozuje zdravie človeka. Problémy spôsobujú bytové roztoče žijúce v tomto prachu.

Najškodlivejšie bytové druhy sú Dermathopagoides Pteronisinus a Dermathopagoides Farinae.

Všeobecne zvanú „alergiu na prach“ spôsobujú práve tieto roztoče, ktoré sa živia čiastočkami odumretej kože. Keďže najviac potravy nachádzajú v matracoch, gaučoch a kobercoch, ich výskyt je na týchto miestach viac ako istý. Dokážu sa neuveriteľne rýchlo množiť a z jedného gramu odumretej kože dokáže vyžiť až 1 milión roztočov.

Alergény, ktoré sú najviac obsiahnuté vo výlučkoch roztočov, tak spôsobujú alergikom rôzne ťažkosti.

STALA SA DOMA NEHODA (ŠKVRNA). AKO MÁM POSTUPOVAŤ ?

Pri nehode (krv, rozliaty nápoj a pod.) nečistiť ručne! Ale čo najskôr sa nám ozvite, škvrnu je potrebné vytepovať strojom. Pri ručnom čistení bez odsávania je niekedy napáchaná väčšia škoda ako pri žiadnom čistení.

Zaujali sme vás?

Rezervovať

Cenník

Kontakt